Ślub Plenerowy

Ślub w plenerze to marzenie niejednej młodej pary, bo czyż można wyobrazić sobie piękniejsze miejsce na ślub niż otaczająca nas natura?

Malownicze położenie Szarloty: nad jeziorem, w otoczeniu pięknej przyrody, sprawia że nasz Kompleks to idealne miejsce do organizacji wymarzonej  i bardzo modnej w ostatnim czasie uroczystości w plenerze.

Zadbamy, aby uroczystość ta na zawsze zapadła w pamięci gości proponując Państwu dwa wspaniałe miejsca dla realizacji takich uroczystości.

ŚLUB  NAD JEZIOREM w WIACIE OGNISKOWEJ

Elegancko i pięknie udekorowana Wiata z czerwonym dywanem, białymi meblami, widokiem na jezioro w otoczeniu kojącej zieleni. Jest bardzo obszerna i może zapewnić miejsca dla Nowożeńców, Urzędnika i wszystkich Gości pod zadaszeniem. Gwarantuje powodzenie uroczystości niezależnie od kapryśnej nieraz pogody. Z pewnością uchroni przed palącym słońcem lub nieoczekiwanym deszczem. Jest ona niewątpliwie niezwykłym i stosownym miejscem do udzielenia ślubu przez Urzędnika Stanu Cywilnego. Dbając o każdy detal zapewniamy również nagłośnienie, podkład muzyczny i swobodną przestrzeń do wznoszenia toastów i przyjmowania pierwszych gorących życzeń od Gości Weselnych.

Po nieśpiesznej ceremonii Goście weselni przechodzą do sali balowej, gdzie przy dobrej muzyce, dobrym jedzeniu i piciu doskonale bawią się do białego rana…

ZAŚLUBINY przy ŹRÓDEŁKU CHARLOTTY

Równie niezwykłe miejsce z miłosną legendą w tle, gdzie jest wyjątkowo romantycznie.

Legenda mówi o tym, że żyła tu w dolinie, wraz ze swym ukochanym mężem piękna i życzliwa kobieta o imieniu Szarlota – Charlott (Fr.), która była żoną oficera armii napoleońskiej walczącej tu w czasach zaborów pruskich wraz z Polakami o naszą niepodległość.

Oboje z mężem bardzo pokochali tę dolinę i społeczność tu mieszkającą, a ludzie ci na cześć owej damy nazwali to miejsce Doliną Szarloty/ (niem. Charlottentall).

Mapy, które można obejrzeć przy źródełku są autentyczne, co może dać mocny dowód, że historia tego miejsca i tych postaci nie są tylko legendą i mogą świadczyć o ich faktycznym istnieniu.

Jest to miejsce na ślub w kameralnej przestrzeni z urokliwą białą altanką, która stoi wśród soczystej zieleni, cienia wysokich drzew i cichutko mruczącego strumyku.

Odbywają się tu zaślubiny w wersji „na stojąco” co pięknie eksponuje sylwetki Młodej Pary i daje możliwość stworzenia pięknych fotografii. Stosownie udekorowana urzeknie  Nowożeńców i ich Gości.

Przy Ślubach Plenerowych Państwo Młodzi samodzielnie dokonują wszelkich formalności urzędowych w Urzędzie  Stanu Cywilnego w Kościerzynie, uzyskując zgodę na organizację ślubu poza Urzędem. W przypadku pytań służymy pomocą.